دانلود مقاله Spss تحت ویندوز

مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت كارگاه آموزشی كاربرد های روان شناسی در ورزش🔥پاورپوینت سمینار درس مكاترونیک (Ultrasonic Sensors ) به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت درس برنامه ریزی روستایی در ایران به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت انواع LCD (متنی – گرافیكی) به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت سمینار درس روش تولید ، انواع چرخ دنده ، شکل هندسی و روابط چرخ دنده ها به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت بررسی ویدئو به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت بررسی نوسان سازها به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت انواع تایمر ها در میکروکنترلر ها و میکروپروسسور ها به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت بررسی تایمر ها در میکروکنترلر ها به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت میکروکنترلر پیک ، ساختار ، برنامه ریزی و کاربرد ها به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت ارائه درس رباتیکز ، شبیه سازی رباتهای امدادگر (RoboCup Rescue Simulation) به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت آشنایی با نرم افزار Orcad Family Release 9.2 به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت بررسی جانوران ترانس ژنیک به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت سیستم های پانل پیش ساخته سبک سه بعدی در صنعت ساختمان به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت بررسی سیستم حقوق و دستمزد به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت آموزش اذان و اقامه ، وضو ، نماز و تیمم به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت آناتومی بدن انسان به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت مقایسه ویژگی های مبتنی بر فیلتر های گابور و ارایه روشی جدید برای تعیین هویت نویسنده🔥پاورپوینت بررسی واحد سخت افزار CCP به همراه تصاویر آموزشی🔥پاورپوینت دولت الکترونیکی (Egovernment) ، راهکارهای پیاده سازی دولت الکترونیک
دانلود مقاله Spss تحت ویندوز|728856|fpy
هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود مقاله Spss تحت ویندوز وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

Spss برنامه جامعی برای تحلیل داده می باشد spss می تواند داده ها را تقریبا از هر نوع فایلی بگیرد و آنها را برای تولید گزارشات جدول دار نمودارها ، نمودارها ی پراکندگی و نمودار روند (trend) آمارهای توصیفی و آنالیزهای پیچیده اطلاعات بکار گیرد .

Spss ، تحلیل داده را برای مبتدیان آسان و برای افراد مجرب راحت می سازد . منوهای ساده و انتخابهایی که از طریق جعبه های محاوره ای انجام می گیرد این امکان را فراهم می آورند که بدون تایپ کردن حتی یک خط دستور ، تحلیلهای پیچیده بر روی داده ها انجام می گیرد ، ویرایشگر داده ها ابزاری است که اجازه می دهد ورود داده ها و نمایش آنها بصورت یک صفحه گسترده به طرز ساده و موثری انجام گیرد .

نمودارهای interactive و نمودارهای با قدرت تفکیک بالا درنگارشهای Base و student برنامه spss وجود دارند . به کمک نمودارهای interactive می توانید در داده های خود پیمایش نموده و آنها را تغییر دهید نتیجه این تغییرات سریعا درپنجره نمایشگر ظاهر می گردد . تغییر دادن میله های نموداربه خطوط ، عوض کردن متغیرها ، اضافه کردن میله های خط ، تفکیک کردن میله های نمودار به قالب خوشه بندی شده تغییر دادن با دقت یک هیستوگرام و عوض کردن نمای یک نمودار همگی با چند کلیک ماوس انجام می گیرد . راهنمای کوچک spss8.0 تحت ویندوز فصول آموزشی را شامل می باشد که برای آشنا کردن شما با قسمت های مختلف برنامه spss طراحی شده اند .

منابع اینترنت

در spss hme page که بر روی شبکه جهانی web قرار دارد پاسخهایی به اشکالاتی که مکررا درباره نصب و راه اندازی نرم افزار spss پیش می آید داده شده است

همچنین امکان دسترسی به کلید واژه ها spss newsletter فایلها های داده ای و اطلاعات مفید دیگر وجود دارد . آدرس spsshome) URL) در مقابل آمده است . http / www spss com

به علاوه در گروه بحث SPSS Use NET ( که مورد حمایت مالی کمپانی spss نمی باشد ) برای هرکسی برای محصولات spss علاقمند است امکان استفاده وجود دارد آدرس com.soft.sys.stat.spss,usENET. می باشد . این گروه با کامپیوتر ، موارد کاری و سایر موارد اجرایی که به نرم افزار spss مربوط است سروکار دارند همچنین می توانید درخواست عضویت خود را در لیست پیغامهای پشت .الکترونیکی که توسط گروه USENET ایجاد شده بفرستید .درخواست عضویت خود را توسط پست الکترونیک آدرس Lister @ uga.cc.uga.edu بفرستید . متن نامه باید به شرح زیر باشد subscribe spssx.last.name سپس می توانید با فرستادن نامه ای به آدرس spssx.l@ uga.cc.uga.edu پیغامهای خود را به لیست مذکور پست کنید .

داده های نمونه

از فایلی به نام empioyee data. Sag می باشد این فایل در برنامه spss8.0 تحت ویندوز نگارش student آن وجود دارد . مثال سریهای زمانی از فایلی به نام inventor.salo استفاده می کند این فایل صرفا در نگارشیstudent برنامه spss یافت می گردد . از طریق زیر می توانید به فایلهای فوق الذکر دسترسی پیدا کنید .

سایت spss web می توانید سایتهای مذکور را از spss به آدرس http.www.spss.com/support فراخوانی کنید در آرشیوهای anonymous ftp به آدرس ftp.spss.com نیز قابل دستیابی می باشد محل آن pub/spss/sampte/databases می باشد و اسم فایل 15.brief.exe است.

بخشهای انتخابی spss : بخشهای زیر برای ارتقاء بخشیدن به برنامه spss pase ( غیر از نگارش student ) موجود هستند .

Spss professional statistics (T.M) : برای تحلیل داده هایی که با مدلهای مرسوم خطی سازگار نیستند روشهایی رادارا می باشد . این بخش شامل روشهای آنالیز probity ، رگوسیون نیستند برآوردن وزن رگرسیون کمترین مربعات دو مرحله ای ، مدلهاسی رگوسیون غیر خطی scatting چند بعدی و تحلیل reliability ( پایانی ) می باشد .

 • M
 • Spss Exact tests : مقادیر دقیق p-value را برای تستهای آماری هنگامی که حجم نمونه کوچک یا توزیع غیر همسان نمونه ، استفاده از تستهای معمول را نادرست می سازد محاسبه می کند .

 • M
 • Spss tables : ایجاد انواع مختلف گزارشات با کیفیت بالا ، شامل جدول پیچیده stab-and-banner و نمایش داده های متعدد را امکان پذیر می سازد .

 • M
 • Spss trends : آنالیز پیشگویی و مدلهای زمانی را با استفاده از مدلهای برازش منحنی متعدد و مدلهای همواره سازی داده ها و روشهای تخمین توابع autoregressive انجام می دهد .

 • M
 • Spss missing values Analysis : الگوهای داده های گمشده را توصیف می کند ، میانگین ها و آماره های دیگر را برآورد می نماید و مقادیری برای مشاهدات گمشده محاسبه می کند . همچنین خانواده محصولات spss برنامه هایی برای ورود اطلاعات تحلیل متن (text) ،کلاسه بندی ، شبکه های عصبی و فلوچارت کشیدن دارا می باشد .

  (( یک نور سریع ))

  Tbeonline tutorial ( آموزشگر )

  آموزشگر online برنامه spss که قسمتی از راهنمای spss می باشد و با نرم افزار spssتحت ویندوز بر روی کامپیوتر نصب می گردد . مروری بر spss برای شما فراهم نموده است . در حالیکه آموزشگر online فاقد دیدگاه انجام کار عملی که در این کتاب وجود دارد می باشد ولی برای یکسری از قابلیتهای spss همانند نوار اطلاعات بیشتری ارائه می دهد .

  از طریق هر پنجره spss می توانید به آموزشگر برنامه tutorial دستیابی پیدا کنید . برای شروع کار با آموزشگر در هر کدام از پنجره هایی که spss که هستید عنوان tutorial را از منوی Help انتخاب کنید .

  نکته : اگر spss در حال اجرا باشد می توانید آموزشگر را /با انتخاب گزینه tutorial از منوی Help اجرا کنید .

  شروع کار : برای شروع کردن یک جلسه آموزشی با spss :

  1 – عنوان spss 8.0for windows student version یا spss 8.0for windows را از زیر عنوان programs که در منوی start ویندوز قرار دارد انتخاب نمائید .

  این عمل منجر به باز شدن پنجره ویرایشگر داده های spss می گردد .

  باز کردن فایل داده ها :

  در این مثال داد ه ها در فایلی به نام Employee . data .save ذخیره شده اند

  1 – در نوار منو بر روی عبارت File کلیک کنید این عمل منوی File را باز می کند که دارای لیستی از انتخابهای ممکن می باشد . ( open و new و غیره )

  2 – بر روی گزینه open کلیک کنید این عمل کادر محاوره باز کردن فایل ها (open File) را باز می کند ..

  3 – از قسمت لیست فایل ها ، فایل Employee .data. save را انتخاب نمایید با این عمل نام این فایل در کادر نام فایل Filename نوشته می گردد .

  نکته : روش دیگری برای باز کردن فایل دوبار کلیک کردن بر روی نام فایل در لیست فایل ها است .

  4 – در کادر محاوره باز کردن فایل بر روی دکمه open کلیک کنید . با این عمل فایل داده ها باز می گردد . پنجره ویرایشگر داد ه ها که حاوی اطلاعات فایل data . save Employee می باشد . در بالای پنجره داد ه ها سطری است که برای انواع اطلاعاتی که در ستونهای فایل داده ها موجود هستند ، دارای نامهایی می باشنداین نامها متغیر (vaniable) نامیده می گردند اولین متغیر به نام Employee code بیانگر این است که شماره هایی که در ستون اول قرار دارند نشان دهنده شماره ID کارکنان می باشند . پنج ستون که به طرف راست برویم متغیر Current salary نشان می دهد که این ستون شامل حقوق سالانه هر کارمند می باشند . سطرهایی که در فایل داده ها قرار دارند ، نمونه یا مشاهده (case) نامیده می شوند .

  نکته : در برخی متغیرها از کدهای عددی برای مشخص کردن صفات اسمی استفاده شده است . برای متغیر اقلیت (minority) به معنای خیروکد یک به معنای بله می باشد .

  محاسبه آماره های ساده :

  اکنون که فایل داده ها در spss باز می باشد ، می توانید تعدادی از آماره های ساده را برای آن محاسبه کنید . هنگامی که شروع به آنالیز یک سری داد ه می نمایید . اغلب علاقمندید که از تعداد نمونه های موجود در رده های مختلف هر متغیر آگاهی یابید . spss این عمل را انجام داده و نتایج را در جدول نشان می دهد . متغیر Employment category یکسری کد برای رده های مختلف شغلی کارمندان دارا می باشد هر نوع شغل با کدی بین 1 و 3 در نوسان می باشد مشخص شده است . توضیح هر کدام از این کدها در فایل داده ها قرار دارد و spss هنگام نمایش نتایج از این توضیحات استفاده می کند .

  نکته : برای دیدن نامهای رده های شغلی می توانید بر روی متغیر Employment category در بالای ستون قرار دارد دوبار کلیک کرده و کادر ظاهر شده بر روی دکمه Labets کلیک نمائید .

  1 – برای محاسبه تعداد نمونه های موجود در رده های مختلف داده ها از منوها به ترتیب زیر انتخاب کنید .

  نتخاب روش Frequencies از منوها باعث باز شدن کادر محاوره Frequencies می گردد روش Frequencies تعداد نمونه های موجود در هر رده یک متغیر را می شمارد . متغیرهایی که در فایل Employee data . save وجود دارد . در کادر محاوره ای در سمت چپ قراردارد .

  2 – گزینه Employment را از لیست متغیرها انتخاب کرده ( با کلیک کردن بر روی آن و سپس بر روی علامت + کلیک کنید . با انجام این عمل متغیر Employment به قسمت variable(s) منتقل می گردد . مواظب باشید که متغیر Employment category را انتخاب کرده باشید . اگر متغیر Employment ID را .انتخاب کنید ، جدول بسیار طویلی ایجاد خواهد شد . نکته : راه دیگر انتقال دادن متغیر Employment category به قسمت

  شامل 26 صفحه فایل word قابل ویرایش